Sie werden sich bei uns nicht langweilen!

tipy na výletyCHŮZÍ I NA KOLE 

Zdroj: Zlínsko-Luhačovicko. Autor fotografií: Jan Zainer

v místě

Schlosspark

Zámecký park ve Slavičíně můžete využít třeba na hezkou procházku s dětmi. Nachází se zde velký přírodní amfiteátr, volejbalová hřiště, kuželna, dřevěný altánek s tanečním kolem a také dětský koutek (hřiště). Na podzim můžete vyrazit třeba na kaštany do kaštanové aleje! Zámecký park je také místem konání různých kulturních a sportovních akcí.
Městské koupaliště se nachází v zalesněném prostředí v blízkosti zámeckého parku, sportovního stadionu a rybníků, přístup od zámeckého parku nebo z ulice Školní. V provozu je zpravidla od června do září.
Rybník Slavík – sportovní rybaření

372 m (chůze 7 min.)

Slaviciner Museum

29. srpna 1944 se poblíž Slavičína odehrála letecká bitva, kterou připomíná zdejší muzeum. Americká letadla měla zničit rafinerii ropy v Přívoze a seřaďovací nádraží v Ostravě, ale Němcům se podařilo všechny letouny sestřelit. Hrob osmadvaceti amerických letců na slavičínském hřbitově se tak stal největším hromadným pohřebištěm amerických letců na území České republiky. V září 1946 byla těla letců převezena na centrální americký vojenský hřbitov Lorraine ve Francii a další hřbitovy v USA.

Město Slavičín je bohaté na své kulturní a historické památky. V muzeu je stálá expozice zabývající se leteckou bitvou, která se 29. srpna roku 1944 odehrála ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkého okolí. Další významnou expozicí muzea jsou archeologické nálezy ze Slavičínska a okolí.

449 m (zu Fuß 10 min.)

Kirche St. Voijtech

Die Kirche St.Vojtech und St.Cecilie ist eine Kirche in Slavicin, Region Zlin. Auf dem Friedhof neben der Kirche findet sich die Ruhestätte von 28 amerikanischen Piloten, die in der Schlacht über den weißen Karpathen gefallen sind und hier am 31.August 1944 bestattet wurden.

6 km (chůze 2 hod.)

Slavičínské lesoparky

Jedná o kratší výlet, je určen spíše rodinám s dětmi.

Pivečkův lesopark byl obnoven v 90. letech a je jedinečný svojí atmosférou.

Místa zájmu: Pivečkův Lesopark, Pomník americkým letcům, vodní nádrž Slavík I a Slavík II, Skatepark,  Zámecký park, Zámek Wichterle.

Mapa ZDE

16 km (na kole 1,5 hod.)

Šanovská panoramata na kole

Okolí malebné bělokarpatské vesnice Šanov je plné rozkvetlých luk, smíšených lesů a nádherných výhledů. Touto krajinou vede spousta značených cest lehké i těžké náročnosti. My jsme si pro Vás vybrali cestu těžkým terénem, kde se silničním kolem nepochodíte. Avšak jedno vám slíbit můžeme, ta dřina bude díky panoramatům stát za to!

Start a cíl: Šanov

Náročnost: střední

Kompletní popis výletu: Zlínsko a Luhačovicko – Šanovská panoramata pohledem cyklisty

Autor fotografií: Jan Zainer

1 km (chůze 20 min.)

Pivečkův lesopark

Der Pivecka Waldpark wurde 1936 durch die Familie Pivecka angelegt. Er diente hauptsächlich der Erholung der Mitarbeiter ihrer eigenen Schuhfabrik, war aber stets allen Einwohnern Slavicins zugänglich. Seine Besonderheit sind die Holzskulpturen, die durch junge Künstler und Studenten der Prager Akademie der Künste, Architektur und Design gefertigt wurden.