U nás se nenudíte

tipy na výletyCHŮZÍ I NA KOLE 

Zdroj: Zlínsko-Luhačovicko. Autor fotografií: Jan Zainer

Inspirujte se kam na výlety v okolí Luhačovic, Zlína, Vizovic, Valašských Klobouk, Otrokovic nebo Uherského Brodu na webu turistické oblasti Zlínsko a Luhačovicko. Najdete zde tipy na ty nejlepší výlety a zážitky. Tak objevujte, poznávejte a užijte si Vaši dovolenou nebo výlet na Zlínsko a Luhačovicko plnými doušky! 

v místě

Zámecký park

Zámecký park ve Slavičíně můžete využít třeba na hezkou procházku s dětmi. Nachází se zde velký přírodní amfiteátr, volejbalová hřiště, kuželna, dřevěný altánek s tanečním kolem a také dětský koutek (hřiště). Na podzim můžete vyrazit třeba na kaštany do kaštanové aleje! Zámecký park je také místem konání různých kulturních a sportovních akcí.
Městské koupaliště se nachází v zalesněném prostředí v blízkosti zámeckého parku, sportovního stadionu a rybníků, přístup od zámeckého parku nebo z ulice Školní. V provozu je zpravidla od června do září.
Rybník Slavík – sportovní rybaření

Top místa která musíte vidět

Turistická nabídka v destinaci Zlínsko a Luhačovicko ke stažení ZDE

372 m (chůze 7 min.)

Slavičínské muzeum

29. srpna 1944 se poblíž Slavičína odehrála letecká bitva, kterou připomíná zdejší muzeum. Americká letadla měla zničit rafinerii ropy v Přívoze a seřaďovací nádraží v Ostravě, ale Němcům se podařilo všechny letouny sestřelit. Hrob osmadvaceti amerických letců na slavičínském hřbitově se tak stal největším hromadným pohřebištěm amerických letců na území České republiky. V září 1946 byla těla letců převezena na centrální americký vojenský hřbitov Lorraine ve Francii a další hřbitovy v USA.

Město Slavičín je bohaté na své kulturní a historické památky. V muzeu je stálá expozice zabývající se leteckou bitvou, která se 29. srpna roku 1944 odehrála ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkého okolí. Další významnou expozicí muzea jsou archeologické nálezy ze Slavičínska a okolí.

449 m (chůze 10 min.)

Kostel Sv. Vojtěch

Kostel svatého Vojtěcha a svaté Cecílie je kostel ve Slavičíně, ve Zlínském kraji. Kolem kostela se rozprostírá hřbitov, na kterém je také hrob osmadvaceti amerických letců, kteří zemřeli při bitvě nad Bílými Karpaty a byli zde uloženi 31. srpna 1944. Kostel je farním kostelem v Římskokatolické farnosti Slavičín. Pod kostelem je charita svatého Vojtěcha.
– nejstarší budova ve Slavičíně, pocházející pravděpodobně z přelomu 11. a 12. století

6 km (chůze 2 hod.)

Slavičínské lesoparky

Jedná o kratší výlet, je určen spíše rodinám s dětmi.

Pivečkův lesopark byl obnoven v 90. letech a je jedinečný svojí atmosférou.

Místa zájmu: Pivečkův Lesopark, Pomník americkým letcům, vodní nádrž Slavík I a Slavík II, Skatepark,  Zámecký park, Zámek Wichterle.

Mapa ZDE

16 km (na kole 1,5 hod.)

Šanovská panoramata na kole

Okolí malebné bělokarpatské vesnice Šanov je plné rozkvetlých luk, smíšených lesů a nádherných výhledů. Touto krajinou vede spousta značených cest lehké i těžké náročnosti. My jsme si pro Vás vybrali cestu těžkým terénem, kde se silničním kolem nepochodíte. Avšak jedno vám slíbit můžeme, ta dřina bude díky panoramatům stát za to!

Start a cíl: Šanov

Náročnost: střední

Kompletní popis výletu: Zlínsko a Luhačovicko – Šanovská panoramata pohledem cyklisty

Autor fotografií: Jan Zainer

1 km (chůze 20 min.)

Pivečkův lesopark

Pivečkův lesopark byl založený v roce 1936 rodinou Pivečkových jako odpočinková zóna pro obyvatele Slavičína a především pro zaměstnance jejich obuvnického podniku. Jeho kouzlo tvoří především dřevěné plastiky, díla mladých sochařů, studentů pražské umělecko-průmyslové vysoké školy. Desítky návštěvníků denně vítá dnes Pivečkův lesopark a s ním jeho stálí obyvatelé. Patří mezi ně přesýpací hodiny a smečka sedmi vlků z dubového dřeva (autor Stanislava Konvalinková), obří slimák, hlemýžď, píďalka nebo tuleň jsou dalšími místy k posezení, hrám i k přátelskému svěřování (autor Veronika Zapletalová), pohádkový most nad jezírkem a dřevěný kolotoč (autor Marek Borsányi), vodník a žába (autoři Jaroslav Jeřábek ml. a Oldřich Karban), kondor a skupina stromů (Klaus Dobrunz), kamenný Kentaur a dětské hřiště (sochař Marius Kotrba) a seskupení trochu záhadných hub (vytvořil Oldřich Karban)

Dále zde najdete lesní bludiště (autor Lenka Klodová), lavičky (Marek Rejent, Lenka Klodová) a šplhadlo a dva monumentální dřevěné poutače, které lákají návštěvníky k návštěvě Pivečkova lesoparku (Bára Losíková)
(Unikátní místo pro odpočinek, kde se nacházejí dřevěné plastiky, jezírko a spousta laviček)

– Zámecký park = Letní koupaliště , volejbalové kurty, kuželna, letní kino, dětské hřiště, rybníky