SAUNY

Rozmanité typy saun zajistí, že si na to pravé saunové přijde opravdu každý. Jaké druhy saunování si na Zámku Wichterle užijete?

BYLINNÁ SINGL SAUNA – z Vlachovic 

Spojením tradiční finské sauny a aromaterapie vznikala nová, moderní aroma sauna.

Bylinná sauna je balzám pro duši a nervy, z bylinné sauny budete odcházet odpočatí, s uvolněnými dýchacími cestami a vaše pokožka bude napnutá a pevná. Bio bylinky, které používáme pocházejí z rodinné firmy Fryzelka z Vlachovic, z Podhoří Bílých Karpat, které je známé svými bohatými květnatými loukami. Fryzelkovi si bylinky sami pěstují.

Léčebnými účinky se aroma sauna vyrovná tradiční finské sauně. Díky použití aromatických esencí je navíc možné posílit relaxační efekt sauny.

Teplota v aroma sauně se pohybuje okolo 80 °C. Vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 25 %. 

Cena:

30 min. / osoba  450 Kč

FINSKÁ SAUNA 

Využívá se působení suchého, horkého vzduchu o teplotě 85°- 95 °C.

Doba pronájmu 30 min. nebo 60 min.
Při ukončení saunování doporučujeme odpočinek 20-30 minut na lehátkách.

Pravidelné saunování přispívá ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti, k otužování, k celkové regeneraci a relaxaci.
Je vhodná jako prevence chorob z nachlazení, onemocnění dýchacích cest, lehká revmatická onemocnění, funkční poruchy prokrvení, migrény, klimakterických potíží. 

Cena:

30 min. / osoba  100 Kč

60 min./ osoba 200 Kč

60 min/max 6 osob   1000 Kč

(prosíme o nahlášení 1hod.předem)

Děti do 5 let zdarma. Děti do 12 let 50% z ceny.

Za 10 návštěv Vám dáme 3 x saunování ZDARMA

PARNÍ  SAUNA 

Pokud vám vysoké teploty finské sauny nedělají dobře, přijďte se uvolnit do páry. Teploměr se v ní zastavuje na hodnotě mezi 40 a 50 °C. Zato vlhkoměr zde stoupá často až k hranici 100 %.

Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce organismu a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.
Z hlediska léčebného se sauna chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží.

30 min. /osoba 100 Kč
60 min. / osoba 200 Kč
60 min/max 6. osob 1000 Kč

(prosíme o nahlášení 1 hod. předem)

Děti do 5 let zdarma. Děti do 12 let 50% z ceny.

 

INFRASAUNA

Žádná pára, žádné vysoké teploty, žádná velká zátěž pro tělo. Jen maximální uvolnění. Infračervené paprsky pronikají rovnou do tkání a zklidňují tak vaše tělo.

Infrasauna je novým systémem v termoterapii nahrazující klasické saunování a slouží k prohřátí těla infračerveným zářením až do hloubky 4 cm. 

Ceník

30 min. / osoba  150 Kč

Děti do 5 let zdarma. Děti do 12 let 50% z ceny.